Word Up Kelime Dersi + Okuma Stratejileri, Çeviri ve Kelime Dersi

2.200,00 ₺
2.900,00 ₺
700,00 ₺ kazanın
Vergi dahil
Word Up Kelime Dersi + Okuma Stratejileri, Çeviri ve Kelime Dersi


YDS / YÖKDİL sınavlarına hazırlanırken, hem okuma hem de kelime konularında gelişmek için harika bir fırsat.

Word Up programında yer alan 110 ders saatlik videolar ile 6000'den fazla kelimeye çalışırken, Okuma Stratejileri programında yer alan videolar ile 120 saatlik (30 makale) bir programa sahip olacaksınız.

Program kapsamında More Than Reading ve Word Up kitapları gönderilmektedir. Okuma Stratejileri videoları 8 ay, Word Up videoları 6 ay boyunca açık kalmaktadır.

Okuma Stratejileri programı örnek ders videosu için; Tıklayınız

Word Up programı örnek ders videosu için; Tıklayınız1 , Tıklayınız2

Adet

Okuma Stratejileri, Çeviri ve Kelime Dersi

DERSİN AMACI, İÇERİĞİ VE YÖNTEMİ

Bu kursumuzun amacı, öğrencilerimize hem okuma yaparken uygulayabilecekleri stratejileri hem de derslerde işlenecek okuma parçalarında geçen önemli kelimeleri öğretmektir. 

Okuma parçaları, SOSYAL, FEN ve SAĞLIK konu alanlarından oluşturulmuştur. 

Okuma öncesi çalışma ve egzersizler ile “metinden kelimelerin anlamını tahmin etme becerisi” geliştirilirken, “eşanlamları, zıt alamları ve birlikte kullanılan kelimeleri (collocations)” çalıştırarak ve bunları “cümle içine doğru yerleştirerek” kelime kazanımı sağlanmaktadır.

Okuma sırasında, bilgi edinme ve edinilen bilgiyi organize etmeye yönelik amaçlı okuma becerisi güçlendirilir. Metin okuması yapılırken, çeviri yöntemi de kullanılarak öğrenci doğru anlama noktasında yalnız bırakılmaz, desteklenir. Farkında okumayı öğrenmek için bazı başka faydalı öğretim teknikleri de kullanılır. 

Öğretilen yöntemlerden başlıcaları: 

  •        parçaya dayalı çıkarım yapma
  •        ana fikri/konuyu belirleme, 
  •        bağlaçları saptama ve metni anlamak için doğru kullanma, 
  •        spesifik bir bilgiye ulaşmak için metni hızlı tarama (scanning), 
  •        okurken metni kodlama, 
  •        altını çizerken ve not alırken seçici olma, 
  •        dikkat süresi (attention span) içinde kalma ve bu süreyi arttırma üzerinde çalışma

şeklinde özetlenebilir.

Okuma Sonrası  yapılan çalışmalar ile de “başlık bulma”, “yazarın amaç ve görüşünü saptama”, “ana fikir belirleme”, “true-false soruları ile çıkarım yapma ve spesifik bilgiyi bulma”, ve “metin içinden verilen alıntıları yorumlama” desteklenir. Ayrıca, ders bitmeden önce, metne özel kelimelerin pekiştirilmesi için çeşitli egzersizler yapılır.

KİTAPLARINIZ ücretsiz olarak kargolanacaktır

Ankara Dil Akademisi'nin bu programlarına ait iki kitabı adresinize ücretsiz kargolanacaktır.

Sınıflarınız uzun süre açık!

Word Up programı 6 ay boyunca açık kalırken, Okuma Stratejileri programı 8 ay boyunca açık kalmaktadır.

Sürpriz Kampanyalar!

Ankara Dil Akademisi öğrencileri dönem içinde açılan yeni gruplara ve oluşturulan materyallere indirimli ulaşırlar.

Daha Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım

Burayı tıklayıp bize adınızı ve telefonunuzu bırakırsanız. Sizi en yakın zamanda arayıp daha detaylı bilgiler verebiliriz.


WORD UP - EKSİKSİZ BİR KELİME ÖĞRENME SİSTEMİ


START UP, KEEP UP, ROUND UP testleri ile “yaşayan bir kelime belleği” oluşturma programı. “VİDEOLU KİTAP”

KELİME ÖĞRENMEK

Hep İngilizce hocaları olarak “metnin içinden, bağlamdan, anlamdan kelimenin anlamını çıkarman gerek” deriz. Oysaki karşılaştığımız bir okuma parçasında eğer çok sayıda bilmediğimiz kelime varsa, kelime anlamını cümlenin ya da metnin genelinden çıkarım yoluyla bulmak neredeyse imkansızdır. İşte bu noktada pek çok dil öğrencisi pes eder ya da başlangıç seviyesinden tekrar tüm konuları -ki içinde artık çalışmaktan bıktığı dilbilgisi de vardır- çalışmaya başlar. Bazıları azimle bu zorlu ve uzun yolda ilerler. Ama bırakanların sayısı devam edebilenlerden çok daha fazla olur.

İşte tam bu noktada böylesi sorunlar yaşayan, kelimeleri aklında tutmakta zorlanan, neredeyse yılmak üzere olan ve hatta vazgeçmiş olan tüm öğrencilerin yardımına artık bir kelime öğretme programı yetişiyor: WORD UP.

Ankara Dil Akademisi olarak bu kelime çalışma sistemini hazırlarken hep şöyle düşündük: Bir kelimeyle ne kadar sık karşılaşırsan, onu o kadar iyi bilirsin. Tıpkı bir insanla ne kadar çok karşılaşırsak, onu o kadar iyi tanıyabileceğimiz gibi. Ancak bunu yaparken “liste” türü öğrenmeden özellikle kaçındık.

Elimize listeyi alıp -hele o alfabetik olan listeleri- yanlarına Türkçe anlamlarını yazıp, listeye bakarak ezber yapmaya çalışmak yok mu? Oldukça yorucu ve de verimsiz bir çabalama. Düşünsenize, her gün 60 kişilik bir sınıfa giriyorsunuz 60 kişinin de yakasında sadece isimleri yazıyor. Hepsine diyelim ki 60 dakika bakıyorsunuz ve hiç birisi ile tek tek tanışmıyor ve hikayelerini öğrenmiyorsunuz. Peki sonrasında kaçının ismini anımsarsınız? İlk başta belki 5 belki 10 belki iyimser bir tahminle 15. Ancak üstünden zaman geçtikçe bu sayının azaldığını, hatta sınava gelindiğinde çoktan sizi terkedip gittiğini acı deneyimlerle biliyorsunuz.

Liste türü verimsiz kelime ezberindense “eşanlam / yakın anlam / zıt anlam” gruplamalarından faydalanarak, WORD UP içinde sizi o aranızda mesafe olan kelimelerle tanıştırıyoruz. Ve hatta kelime öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiriyoruz çünkü kelimeleri kodluyoruz, kelimelere lakaplar takıyoruz, akrostişler oluşturup grupluyoruz, kelimeler üzerinden basit ama akılda kalıcı hikayeler kurarak, size “yaşayan bir kelime belleği” oluşturuyoruz.

Dilbilgisini çok iyi bilen bir insan okuduklarını yeterince anlayamazken, araştırmalar da gösteriyor ki geniş bir İngilizce kelime hazinesi olanlar metinleri anlamakta çok yüksek başarı gösteriyorlar.

BU ÖZEL KELİME ÖĞRENME PROGRAMI KİMLER İÇİN?

YDS / YÖKDİL / e-YDS / Tıp – Dil / LYS 5 gibi sınavlara hazırlananlar için

Makaleler okuyan / çeviren / yazanlar için

İşi gereği İngilizce rapor, araştırma, haber ve makale okuyanlar için

Özetle, İngilizce kelime bilmek ve okuduğunu anlamak isteyen herkes için

Tijen Tan GÜLSE

Ümit IŞIKLI

WORD UP Kelime Öğrenme Sistemi nasıl çalışır?

Sistem 3 bölümden oluşuyor:

İlk bölüm START UP testlerinden meydana geliyor. 2500’ü aşkın test sorusu ile eşanlama dayanan çalışmalar Tijen hoca ile birlikte yapılıyor. Yani siz öğrencilerin önceden çözerek video dersi izlemesine gerek yok. İçerisinde, “sıfatlar”, “fiiller”, “ekonomi & finans kelimeleri”, “sağlık & tıp kelimeleri”, “insan ve toplum kelimeleri”, “tarih kelimeleri”, “araştırma kelimeleri”, “doğa ve çevre kelimeleri”, “bilim, teknoloji ve İnternet kelimeleri” ve “savaş ve barış kelimeleri” bulunuyor.

İkinci bölümde ise KEEP UP testleri mevcut. Burada ise 1400’den fazla soru ile önceki bölümdeki kelime kategorileri bu kez öğrenciler tarafından çözülüyor ve sonra cevap anahtarı ile kontrol ediliyor. Pekiştirmeler de yapıldıktan sonra bu kelimeleri toparlamak için eşleştirme testlerinin olduğu 3. Bölüme geçiliyor.

3. Bölüm ROUND UP Testlerini içeriyor. Eşanlamlı ya da yakın anlamlı kelimeleri eşleştirdiğiniz 85 test ile 6800’den fazla kelime eşleştiriliyor. Bu bölümün testleri de yine önce öğrenci tarafından bireysel olarak çözülüyor. Ardından da Tijen hoca ile birlikte videolar izlenerek kontrol edilerek çalışmalar tamamlanıyor.

Artık oldukça fazla sayıda kelime biliyorsunuz çünkü hepsi ile ilgili bir anınız oldu, ve çünkü her kelimeye çok kere maruz kaldınız. Tebrikler! Yaşayan kelime belleğinizi güzel günlerde kullanmanızı temenni ederim.

Tijen Tan Gülse - İngilizce Öğretmeni

WordUp Sınıfınız 6 ay boyunca açık!

Ankara Dil Akademisi Word Up ders sınıfları satın alma tarihinizden itibaren 6 ay boyunca açık kalır.

Videoların toplam süresi 110 ders saatidir.

BU KİTAP VİDEO DERS ANLATIMLARIYLA BİRLİKTE ÖĞRENCİLERE DERS MATERYALİ OLARAK GÖNDERİLİR. TEK BAŞINA SATILAMAZ.

Daha Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım

Burayı tıklayıp bize adınızı ve telefonunuzu bırakırsanız. Sizi en yakın zamanda arayıp daha detaylı bilgiler verebiliriz.

40001

Bilgi kartı

Video Ders Kredi
10000

Eğitimlerimizden eksiksiz faydalanabilmeniz için, bilgisayarınızın bazı yeterlilikleri sağlıyor olması gerekmektedir.

Genel Bilgiler
Temel olarak güncel web sitelerini gezerken sorun yaşamıyorsanız ve bilgisayarınızın güvenlik güncelleştirmelerini yapıyorsanız bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Burada yazılı donanımlar öneri niteliğindedir, daha detayli bilgiyi bize iletişim bilgilerimizden ulaşarak alabilirsiniz.
CPU
En azından 64 bit bir işlemci olmasını öneriyoruz.
RAM
4 gb
İşletim Sistemi
Google Chrome / Firefox / Opera / Edge tarayıcılarından birini kullanabileceğiniz Windows 7 veya üzeri / Linux / Mac Os X bir işletim sistemi
Tarayıcı
Google Chrome / Firefox / Opera / Edge ve bunların dışında güncel bir tarayıcı da kullanılabilir.
Mobil Cihaz
Android / IOS cihazlarından (her ne kadar mobil olmasa da, bir çok TV dahil) sistemimizi kullanabilirsiniz. Fakat canlı ve kayıttan derslerimizden en iyi faydayı bilgisayarınız üzerinden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz
İnternet Hızı
İnternet hızınızın en az 3mbit ve stabil olmasını bekliyoruz.
Ortak alan interneti hakkında
Bazı kurumlar, güvenlik politikaları gereği kullandığımız canlı ders video protokolünü engellemektedir. Canlı derslere üniversite, kamu kurumu veya şirket ağından bağlanmayı planlıyorsanız, lütfen eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan deneme dersi talebinde bulununuz.

Maalesef indirimimiz sadece bazı video derslerde geçerlidir.

Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺
Vade Aylık Toplam
1 2.200,00 ₺ 2.200,00 ₺
2 1.100,00 ₺ 2.200,00 ₺
3 733,33 ₺ 2.200,00 ₺
4 601,37 ₺ 2.405,48 ₺
5 489,32 ₺ 2.446,62 ₺
6 414,63 ₺ 2.487,76 ₺
7 361,27 ₺ 2.528,90 ₺
8 321,26 ₺ 2.570,04 ₺
9 290,13 ₺ 2.611,18 ₺
10 265,23 ₺ 2.652,32 ₺
11 244,86 ₺ 2.693,46 ₺
12 227,88 ₺ 2.734,60 ₺

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.