WORD UP - YKS DİL - YDS / YÖKDİL

750,00 ₺
Vergi dahil

WORD UP - EKSİKSİZ BİR KELİME ÖĞRENME SİSTEMİ

START UP, KEEP UP, ROUND UP testleri ile “yaşayan bir kelime belleği” oluşturma programı. “VİDEOLU KİTAP” 
YKS-Dil YDS/YÖKDİL için 2 aylık özel kampanya!

Programda 110 ders saatlik videolar ve 1 adet kitap bulunmaktadır. Videoların açık kalma süresi satın alma tarihi itibariyle 2 aydır.

Adet

6000'den fazla kelime 
Video çözümler / 110 Ders Saati
Yazarlar : Ümit IŞIKLI - Tijen TAN GÜLSE
YDS / YÖKDİL / e-YDS / Tıp – Dil / LYS 5 gibi sınavlara hazırlananlar
Makaleler okuyan / çeviren / yazanlar için
İşi gereği İngilizce rapor, araştırma, haber ve makale okuyanlar için
Özetle, İngilizce kelime bilmek ve okuduğunu anlamak isteyen herkes için

WORD UP - EKSİKSİZ BİR KELİME ÖĞRENME SİSTEMİ (YKS-Dil için 2 aylık özel kampanya!)

START UP, KEEP UP, ROUND UP testleri ile “yaşayan bir kelime belleği” oluşturma programı. “VİDEOLU KİTAP”

KELİME ÖĞRENMEK

Hep İngilizce hocaları olarak “metnin içinden, bağlamdan, anlamdan kelimenin anlamını çıkarman gerek” deriz. Oysaki karşılaştığımız bir okuma parçasında eğer çok sayıda bilmediğimiz kelime varsa, kelime anlamını cümlenin ya da metnin genelinden çıkarım yoluyla bulmak neredeyse imkansızdır. İşte bu noktada pek çok dil öğrencisi pes eder ya da başlangıç seviyesinden tekrar tüm konuları -ki içinde artık çalışmaktan bıktığı dilbilgisi de vardır- çalışmaya başlar. Bazıları azimle bu zorlu ve uzun yolda ilerler. Ama bırakanların sayısı devam edebilenlerden çok daha fazla olur.

İşte tam bu noktada böylesi sorunlar yaşayan, kelimeleri aklında tutmakta zorlanan, neredeyse yılmak üzere olan ve hatta vazgeçmiş olan tüm öğrencilerin yardımına artık bir kelime öğretme programı yetişiyor: WORD UP.

Ankara Dil Akademisi olarak bu kelime çalışma sistemini hazırlarken hep şöyle düşündük: Bir kelimeyle ne kadar sık karşılaşırsan, onu o kadar iyi bilirsin. Tıpkı bir insanla ne kadar çok karşılaşırsak, onu o kadar iyi tanıyabileceğimiz gibi. Ancak bunu yaparken “liste” türü öğrenmeden özellikle kaçındık.

Elimize listeyi alıp -hele o alfabetik olan listeleri- yanlarına Türkçe anlamlarını yazıp, listeye bakarak ezber yapmaya çalışmak yok mu? Oldukça yorucu ve de verimsiz bir çabalama. Düşünsenize, her gün 60 kişilik bir sınıfa giriyorsunuz 60 kişinin de yakasında sadece isimleri yazıyor. Hepsine diyelim ki 60 dakika bakıyorsunuz ve hiç birisi ile tek tek tanışmıyor ve hikayelerini öğrenmiyorsunuz. Peki sonrasında kaçının ismini anımsarsınız? İlk başta belki 5 belki 10 belki iyimser bir tahminle 15. Ancak üstünden zaman geçtikçe bu sayının azaldığını, hatta sınava gelindiğinde çoktan sizi terkedip gittiğini acı deneyimlerle biliyorsunuz.

Liste türü verimsiz kelime ezberindense “eşanlam / yakın anlam / zıt anlam” gruplamalarından faydalanarak, WORD UP içinde sizi o aranızda mesafe olan kelimelerle tanıştırıyoruz. Ve hatta kelime öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiriyoruz çünkü kelimeleri kodluyoruz, kelimelere lakaplar takıyoruz, akrostişler oluşturup grupluyoruz, kelimeler üzerinden basit ama akılda kalıcı hikayeler kurarak, size “yaşayan bir kelime belleği” oluşturuyoruz.

Dilbilgisini çok iyi bilen bir insan okuduklarını yeterince anlayamazken, araştırmalar da gösteriyor ki geniş bir İngilizce kelime hazinesi olanlar metinleri anlamakta çok yüksek başarı gösteriyorlar.

BU ÖZEL KELİME ÖĞRENME PROGRAMI KİMLER İÇİN?

YDS / YÖKDİL / e-YDS / Tıp – Dil / YKS-DİL gibi sınavlara hazırlananlar için

Makaleler okuyan / çeviren / yazanlar için

İşi gereği İngilizce rapor, araştırma, haber ve makale okuyanlar için

Özetle, İngilizce kelime bilmek ve okuduğunu anlamak isteyen herkes için

Tijen Tan GÜLSE

Ümit IŞIKLI

WORD UP Kelime Öğrenme Sistemi nasıl çalışır?

Sistem 3 bölümden oluşuyor:

İlk bölüm START UP testlerinden meydana geliyor. 2500’ü aşkın test sorusu ile eşanlama dayanan çalışmalar Tijen hoca ile birlikte yapılıyor. Yani siz öğrencilerin önceden çözerek video dersi izlemesine gerek yok. İçerisinde, “sıfatlar”, “fiiller”, “ekonomi & finans kelimeleri”, “sağlık & tıp kelimeleri”, “insan ve toplum kelimeleri”, “tarih kelimeleri”, “araştırma kelimeleri”, “doğa ve çevre kelimeleri”, “bilim, teknoloji ve İnternet kelimeleri” ve “savaş ve barış kelimeleri” bulunuyor.

İkinci bölümde ise KEEP UP testleri mevcut. Burada ise 1400’den fazla soru ile önceki bölümdeki kelime kategorileri bu kez öğrenciler tarafından çözülüyor ve sonra cevap anahtarı ile kontrol ediliyor. Pekiştirmeler de yapıldıktan sonra bu kelimeleri toparlamak için eşleştirme testlerinin olduğu 3. Bölüme geçiliyor.

3. Bölüm ROUND UP Testlerini içeriyor. Eşanlamlı ya da yakın anlamlı kelimeleri eşleştirdiğiniz 85 test ile 6800’den fazla kelime eşleştiriliyor. Bu bölümün testleri de yine önce öğrenci tarafından bireysel olarak çözülüyor. Ardından da Tijen hoca ile birlikte videolar izlenerek kontrol edilerek çalışmalar tamamlanıyor.

Artık oldukça fazla sayıda kelime biliyorsunuz çünkü hepsi ile ilgili bir anınız oldu, ve çünkü her kelimeye çok kere maruz kaldınız. Tebrikler! Yaşayan kelime belleğinizi güzel günlerde kullanmanızı temenni ederim.

Tijen Tan Gülse - İngilizce Öğretmeni

BU KİTAP VİDEO DERS ANLATIMLARIYLA BİRLİKTE ÖĞRENCİLERE DERS MATERYALİ OLARAK GÖNDERİLİR. TEK BAŞINA SATILAMAZ.

Daha Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım

Burayı tıklayıp bize adınızı ve telefonunuzu bırakırsanız. Sizi en yakın zamanda arayıp daha detaylı bilgiler verebiliriz.

WORD UP satın aldığınızda WORDUP GAME'i aboneliğiniz boyunca ücretsiz oynayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için tıklayın

WORD UP GAME İNDİRİN 

google-play-badge.png
appstore.jpg
word-up-sistem1.png

Tijen Hoca anlatıyor; WordUp Kelime Öğrenme Sistemi Nedir ?

Word Up Örnek Video Ders : Adjective Test 1

Word Up Örnek Video Ders 2 :Startup Verb Test 3

15002

Bilgi kartı

Seviye
Tüm Seviyeler
Öğretmen
Tijen Hoca
Video Ders Kredi
4000
Hedef Öğrenci Kitlesi
Tüm Seviyeler
Süre
2 Ay

Eğitimlerimizden eksiksiz faydalanabilmeniz için, bilgisayarınızın bazı yeterlilikleri sağlıyor olması gerekmektedir.

Genel Bilgiler
Temel olarak güncel web sitelerini gezerken sorun yaşamıyorsanız ve bilgisayarınızın güvenlik güncelleştirmelerini yapıyorsanız bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Burada yazılı donanımlar öneri niteliğindedir, daha detayli bilgiyi bize iletişim bilgilerimizden ulaşarak alabilirsiniz.
CPU
En azından 64 bit bir işlemci olmasını öneriyoruz.
RAM
4 gb
İşletim Sistemi
Google Chrome / Firefox / Opera / Edge tarayıcılarından birini kullanabileceğiniz Windows 7 veya üzeri / Linux / Mac Os X bir işletim sistemi
Tarayıcı
Google Chrome / Firefox / Opera / Edge ve bunların dışında güncel bir tarayıcı da kullanılabilir.
Mobil Cihaz
Android / IOS cihazlarından (her ne kadar mobil olmasa da, bir çok TV dahil) sistemimizi kullanabilirsiniz. Fakat canlı ve kayıttan derslerimizden en iyi faydayı bilgisayarınız üzerinden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz
İnternet Hızı
İnternet hızınızın en az 3mbit ve stabil olmasını bekliyoruz.
Ortak alan interneti hakkında
Bazı kurumlar, güvenlik politikaları gereği kullandığımız canlı ders video protokolünü engellemektedir. Canlı derslere üniversite, kamu kurumu veya şirket ağından bağlanmayı planlıyorsanız, lütfen eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan deneme dersi talebinde bulununuz.

Maalesef indirimimiz sadece bazı video derslerde geçerlidir.

İlgili ürünler

(2 aynı kategorideki diğer ürünler)