Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları

Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. den satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

• Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.
• (Ürünlerin detay bilgileri ve teknik destek için lütfen bilgi@ankaradil.com adresine yazınız.)
• İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.ye ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
• Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.
• İadesi yapılacak ürünler Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.’nin in çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.
• Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.
• Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.
• Ürün iadesinin yukarıda belirtilen koşullara uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde, iade işlemine konu ürün bedeli en geç 3 iş günü içerisinde Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. hediye çeki olarak tanımlanır.

Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.

Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir. 
(Ayıplı malın sebep olduğu zararlardan sorumluluk için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik)

• Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi’ den satın aldığınız Ankaradil Akademisi imzalı ürünlerin tümü 2 yıl boyunca Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. garantisi altındadır. Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi tarafından üretilmeyen ürünler Garanti süreleri ürünlerin detayında belirtilen süre kadardır.Ürün detayında Belirtilmemiş ise garanti süresi 2 yıldır.

• Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde yazılı olarak Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.' ye bildiriniz.
• Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.' ye ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

Ayıplı olduğu gerekçesi ile Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. ye ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.

- Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir. 
Ayıplı olduğu gerekçesi ile Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.' ye yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:

- Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır. 
- Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. 
- Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. 
- Ürün, Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren ilk 7 gün içerisinde tarafımıza ulaştırılan ürünlere ait kargo ücreti Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. tarafından karşılanacaktır.

• Lütfen satın aldığınız ürünün, fatura tarih ve sayısını da içeren garanti belgesini kontrol ediniz. (Garanti belgesi ile satılmak zorunda olan mallar ve bunlara ait garanti süreleri için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik)Sanayi mallarına ilişkin tanıtma ve kullanma kılavuzu

Tüketici mevzuatı

- 4822 Sayılı Yasa ile değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun

- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik

- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik

- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik

- 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik

Teslimattan kaynaklanan problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. tarafından telafi edilir. (Yurtdışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat sözkonusu değildir) 
Zarar görmüş paket durumunda;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.’ye bildirilmelidir. Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi. en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0312 435 2 435 – 0.533.170.81.64 numaralı telefon ya da bilgi@ankaradil.com adresinden bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Siparişiniz kargoya verilmeden 0312 435 2 435 nolu veya bilgi@ankaradil.com mail adresinden siparişinizi iptal ettirebilirsiniz.

Ankara Dil Akademisi Eğt. Dan. Yay. Bil. ve Tur. Limited Şirketi.
www.ankaradil.com

Karanfil Sokak Karanfil İş Hanı 36/11 Kat :3  
Turkey Çankaya/Ankara
Tel : 0312 435 2 435
Faks : 0312 435 2 435
Eposta : bilgi@ankaradil.com